31. Międzynarodowa Konferencja IATEFL Poland w Poznaniu

Artykuł w PDF

Długo wyczekiwana, wróciła w najlepszym wydaniu

W tym roku na żywo, z udziałem teamu wydawniczego: PWN i Cambridge University Press! Konferencja nauczycieli języka angielskiego IATEFL to dla anglistów najważniejsze wydarzenie w roku. Po kilku edycjach online, tegoroczna konferencja wróciła do formuły spotkań na żywo i odbyła się w dniach 16-18 września 2022 w Poznaniu.

Już po raz 31. nauczyciele języka angielskiego, środowisko uniwersyteckie oraz przedstawiciele wydawnictw językowych spotkali się, by wymieniać doświadczenia, dzielić się najnowszą wiedzą i najlepszymi pomysłami na efektywne nauczanie, na wykorzystanie w procesie nauczania technologii cyfrowej, jak też na zaangażowanie młodzieży w proces uczenia się. Wśród uczestników konferencji nie mogło zabraknąć tak znanych i zasłużonych dla edukacji wydawców, jakimi są PWN i Cambridge University Press – działające razem pod hasłem Innovative partnership in education, zarówno w obszarze wydawniczym, jak i dystrybucyjnym. W sprzedaży dostępna jest już publikacja będąca efektem współpracy obu Wydawców – Repetytorium Maturzysty.

 

 

Konferencja IATEFL to znakomita okazja do spotkania wybitnych postaci świata edukacji językowej. W programie tegorocznej edycji znalazła się piątkowa prelekcja
dr Piotra Steinbricha, inaugurująca współpracę tego cenionego eksperta z wydawnictwami PWN i Cambridge University Press. Piotr Steinbrich jest wykładowcą akademickim i trenerem od wielu lat biorącym udział w sesjach IATEFL. Tego roku przemawiał do pełnej sali, przykuwając uwagę słuchaczy porywającym wykładem
The Unholy Grail: Debunking Learner Centredness, w którym podjął rozważania nad słusznością jednego z mitów współczesnej metodyki nauczania języka obcego, jakim jest oddawanie uczniowi kontroli nad przebiegiem nauki. Skupił się także na roli nauczyciela, jego pozycji i wpływie tych elementów na efektywność osiąganego w trakcie nauki postępu.

 

 

Wśród prelegentów w sobotę 17.09 mieliśmy też przyjemność zobaczyć reprezentującego wydawnictwo Cambridge Univeristy Press dr Herberta Puchtę, autora bestsellerowych podręczników do nauki języka angielskiego, z których korzystają uczniowie w wielu krajach, m.in. Think, Quick Minds, Super Minds. Znany mówca i były przewodniczący IATEFL wygłosił prezentację Encouraging Thinking Outside the Box: Developing Creativity in Teenagers, w której bardzo ciekawie mówił o tym, jak pracować z nastolatkami, aby rozwijać ich kreatywność i wykorzystywać tę umiejętność do skutecznej nauki języka angielskiego.

 

 

W niedzielę, również w imieniu Cambridge University Press, wystąpiła Sarah Ellis, której wykład English Teacher in post-Covid school – new skills and challenges ahead skoncentrowany był na wykorzystaniu cyfrowych narzędzi w nauczaniu języka angielskiego, w kontekście nowej rzeczywistości postpandemicznej. Bolońska trenerka mówiła o nieustannym rozwoju technologii oraz zasobów online, które warto znać i wkomponować w tok zajęć, aby zwiększyć zaangażowanie uczniów i cieszyć się świetnymi efektami nauczania.

 

Inspirujące, pełne ciekawych spotkań i rozmów trzy dni konferencji długo będą motywować nauczycieli do poszukiwania nowych rozwiązań dydaktycznych Już wkrótce wydawnictwa: PWN i Cambridge zaproszą anglistów na kolejne spotkania stacjonarne i webinaria.

 

Zespół PWN

Zapraszamy do śledzenia wydarzeń na naszej stronie internetowej i na FB,
a także do czytania newsletterów PWN, w których informujemy o nadchodzących spotkaniach.

Fotorelacja

Zobacz więcej

Cambridge
28 czerwca 2021 | Języki obce

PWN & Cambridge University Press

Współpraca

4 czerwca 2022 | Języki obce

Repetytorium maturzysty

już w sprzedaży