Nasza historia rozpoczęła się w 1997 roku. Początkowo z wydawnictwem PWN byliśmy związani jako Redakcja Języków Obcych specjalizująca się w wydawaniu podręczników do nauki języka niemieckiego. W kolejnych latach staliśmy się odrębnym wydawnictwem związanym z rynkiem szkolnym.

W ramach działalności Grupy PWN wspólnie realizujemy naszą misję przekazywania sprawdzonej i rzetelnej wiedzy. Podstawowymi wartościami, którymi kierujemy się jako wydawnictwo jest wiarygodność oraz profesjonalizm.

 

 

Co nas wyróżnia?

 

Marka PWN to synonim wysokiej jakości i rzetelności. Szczególnie zależy nam na tym, by nasze publikacje, poprzez swoją atrakcyjność i skuteczność, służyły jako pomoce naukowe zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

Specjalizujemy się w wydawaniu podręczników przeznaczonych do nauki języków obcych. Swoją ofertę kierujemy do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych (niemiecki, rosyjski, hiszpański, angielski) i ponadpodstawowych (niemiecki, francuski, rosyjski, łacina, angielski, hiszpański).

Nasze kultowe serie językowe, które są znane wielu pokoleniom uczniów, to: „der, die, das”, „ich und du” oraz „Bingo”. Jedną z najsłynniejszych publikacji stało się  „Repetytorium z gramatyki języka niemieckiego” Stanisława Bęzy. Ta niezwykła pozycja doczekała się ponad 40 edycji.

 

Współpraca z Cambridge University Press

 

Od 2017 roku jesteśmy wyłącznym partnerem Cambridge University Press (CUP).  Promujemy i sprzedajemy rozwiązania do nauczania języka angielskiego (ELT – English Language Teaching). Nasi konsultanci językowi wspierają w pracy dydaktycznej nauczycieli szkół publicznych, niepublicznych, językowych i wyższych uczelni. Publikacje Cambridge University Press są dystrybuowane do sieci księgarskich i księgarń internetowych przez naszego partnera dystrybucyjnego – OSDW Azymut, który również działa w naszej grupie wydawniczej.

Jako wyłączny dystrybutor podręczników Cambridge University Press, zapewniliśmy polskim uczniom i nauczycielom dostęp do najlepszych materiałów do nauki języka angielskiego, bazujących na wieloletniej tradycji i jakości brytyjskiego wydawcy. W 2021 roku nasza współpraca z Cambridge University Press została poszerzona o współpracę redakcyjną, w efekcie której powstają wspólne publikacje nowej generacji. Od 2022 roku nauczyciele będą mogli przygotowywać klasy mieszane z nowym Repetytorium Maturzysty 2023.

Nowoczesne technologie a działalność wydawnicza

 

Zdajemy sobie sprawę, jak wielką rolę w dzisiejszych czasach odgrywają nowoczesne technologie, dlatego zajmujemy się też tworzeniem podręczników elektronicznych.

 

Multibooki, bogate w multimedia oraz interaktywne ćwiczenia, w połączeniu z talentem pedagogicznym nauczycieli stanowią niezastąpione narzędzie i źródło inspiracji do prowadzenia pasjonujących oraz niezapomnianych lekcji.

 

 

W efekcie tych działań powstała nowoczesna platforma edukacyjna – eAkademia PWN, która wspiera nauczycieli i uczniów dodatkowymi zasobami, w tym interaktywnymi podręcznikami, zeszytami ćwiczeń, testami, kartkówkami, materiałami audio i wideo, które pozwalają bezpiecznie i skutecznie pracować z klasą online i offline.

 

Nasz wkład w edukację szkolną

 

Z biegiem czasu nasza działalność rozwijała się również w innych obszarach niż językowy. Publikowaliśmy szeroką gamę podręczników do kształcenia ogólnego (m.in. historia, geografia, informatyka) dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

W latach 2012-2021 w ofercie wydawnictwa znajdowały się również serie dedykowane edukacji przedszkolnej oraz specjalnym potrzebom edukacyjnym. Od 2022 roku działalność wydawnicza skoncentrowała się ściśle na obszarze językowym.

Obok współpracy z Cambridge University Press byliśmy również wyłącznym partnerem
i dystrybutorem programu Sanford Harmony (obecna nazwa „Harmony SEL”) , który wspiera rozwój kompetencji społeczno-emocjonalnych u dzieci. To amerykański program stworzony przez specjalistów z Uniwersytetu w Arizonie. Jego założeniem jest pomoc w nawiązywaniu relacji koleżeńskich, ułatwienie współpracy, nauka komunikacji oraz rozwiązywanie konfliktów.

 

 

Cele i wyzwania

 

Ciągłe, dynamiczne zmiany, wyzwania cywilizacyjne oraz geopolityczne we współczesnym świecie sprawiają, że edukacja wciąż poddawana jest głębokim przemianom.

 

Nauczyciele często konfrontowani są z trudnymi sytuacjami związanymi nie tylko z podstawami programowymi, z przygotowaniem uczniów do ważnych egzaminów, ale również mierzą się z emocjami i nietypowym zachowaniem nowych pokoleń, szczególnie pokolenia Z.

 

Nastroje społeczne, wiedza powszechnie dostępna oraz pandemia to jedne z kluczowych czynników, które bezpośrednio oddziałują na młodzież i dzieci.

 

 

Zależy nam na tym, by wspierać nauczycieli w szerszym kontekście, podążać za wszystkimi tymi wyzwaniami oraz korzystać z najnowszych trendów edukacyjnych XXI wieku.

 

Wykorzystujemy nasze bogate zasoby PWN i dostarczamy wiedzę z wielu, różnorodnych dziedzin oraz ułatwiamy – tak ważny w dzisiejszych czasach – samorozwój. Dbamy nie tylko o metodyczne wsparcie i narzędzia, ale również pomagamy w radzeniu sobie z nowymi wyzwaniami natury psychologicznej, w tym z wymogami edukacji zdalnej.

Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie nasze publikacje – drukowane i cyfrowe – pomagały efektywnie zdobywać wiedzę, rozwijały szeroki zakres kompetencji oraz by urozmaicały naukę w oryginalny sposób.