Deutschlehrerwochenende

Deutschlehrerwochenende
Artykuł w PDF

Spotkanie w gronie germanistów, zorganizowane przez Zarząd Główny PSNJN

Miniony weekend był bardzo intensywny dla nauczycieli języka niemieckiego. W dniach 11- 12.03.2023 w Warszawie odbyło się spotkanie w gronie germanistów, zorganizowane przez Zarząd Główny PSNJN. W niedzielę 12.03.2023 uczestniczyliśmy prezentacjach wydawców edukacyjnych, w których wzięli udział także: Klett Polska, Pearson, Nowa Era, Cornelsen i Hueber.

Zaprezentowaliśmy ofertę publikacji do języka niemieckiego PWN na rok szkolny 2023/24 dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nasze wystąpienie wzbudziło sporo emocji, pojawiły się komentarze, pytania, a na koniec oklaski. Nauczyciele byli żywo zainteresowani zarówno podręcznikami, jaki i dodatkowymi materiałami. Bardzo podobały się plakaty o emocjach, jako materiał wspomagający nauczanie oraz inspiracja do urozmaicenia lekcji z uczniami.

Podczas spotkania odbyła się premiera pierwszego odcinka filmu animowanego, który otwiera nowy 15-częściowy cykl. Przedstawiliśmy nauczycielom także nowe wydanie kultowego „Repetytorium z gramatyki języka niemieckiego” Stanisława Bęzy, które zostało poszerzone o interaktywne materiały na platformie cyfrowej SuperMemo do samodzielnego powtarzania materiału. Repetytorium już dostępne w przedsprzedaży w Księgarni Internetowej PWN z 20% rabatem: 

 

Zobacz

 

Nie zabraknie nas na kolejnych spotkaniach, zaplanowanych z naszym partnerem Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego. Zapraszamy także na bezpłatne webinaria dla germanistów, w marcu zaplanowaliśmy aż 3 takie szkolenia: 

 

      

 

Zachęcamy również do bezpośredniego kontaktu z naszym zespołem Konsultantów Językowych.

Zobacz więcej

dziewczynka w słuchawkach laptop
25 lutego 2022 | Języki obce

Rola wizualizacji w nauczaniu języków obcych

Jak osiągnąć efektywność w szkolnych procesach uczenia?

kompass deutsch
21 września 2022 | Języki obce

Niemiecki z PWN! Nowe wydanie bestsellerowej serii podręczników do szkoły podstawowej

Kompass Deutsch

10 stycznia 2023 | Języki obce

Niemiecki z PWN! Poznaj nowość dla szkoły podstawowej!

Odkryj NOWĄ serię podręczników PWN do języka niemieckiego