eTwinning w pracy anglisty

Nastolatka
Artykuł w PDF

Jak z eTwinningu mogą skorzystać uczniowie?

Autor artykułu: Adam Stępiński 

Pomimo faktu, iż program eTwinning działa już od kilkunastu lat i zrzesza obecnie ponad milion nauczycieli z kilkudziesięciu krajów Europy, Azji  a nawet Afryki, to dla wielu nauczycieli i uczniów, jest to inicjatywa zupełnie nieznana. A przecież korzyści jakie eTwinning oferuje, dotyczą całej społeczności szkolnej. Jako że dominującym językiem obcym nauczanym na całym świecie jest  angielski, to wykorzystanie możliwości, które daje nam ten program przez nauczycieli tego języka, wydają się wprost wymarzone.

 

Jak zatem z eTwinningu mogą skorzystać uczniowie?

Po pierwsze, mają oni możliwość współpracy z rówieśnikami z innych krajów w ramach projektu, który mogą sami zaproponować, ustalić jego główne działania, wybrać formy pracy, sposoby komunikacji i narzędzia do realizacji ich planu. Oczywiście wspomagają ich w tym nauczyciele, służąc doświadczeniem, radami i wsparciem merytorycznym.

W projektach z kilkoma partnerami z zagranicy uczniowie mogą stworzyć międzynarodowe zespoły, które zajmować się będą ciekawą dla nich tematyką, a dzięki temu rozwijać umiejętność współpracy, komunikowania się zarówno “na żywo” jak i w formie pisemnej. Takie warunki pracy są dla nastolatków niezwykle motywujące, wyzwalają w nich kreatywność, przedsiębiorczość i przygotowują do życia zawodowego, gdzie często praca w zespołach międzynarodowych jest codziennością.

Aby uzyskać dostęp do treści i materiałów, zaloguj się.

Masz już konto? Zaloguj się