II edycja Debaty PWN z cyklu: Rozmowy z Mistrzami

II edycja Debaty PWN z cyklu: Rozmowy z Mistrzami
Artykuł w PDF

Zapraszamy do obejrzenia II wydarzenia z cyklu Rozmowy z Mistrzami - debaty poświęconej wsparciu psychicznemu dzieci i młodzieży, a także współczesnym obliczom kryzysu zdrowia psychicznego.

Wydarzenie było okazją do podzielania się doświadczeniami wyjątkowych ekspertów, oraz zapoznania się z wynikami badań, które odnoszą się do aktualnych potrzeb dzieci i młodzieży w obszarze zdrowia psychicznego.

Podczas debaty zaproszeni Goście poruszyli następujące zagadnienia:

  • Czym jest i co wpływa na zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży?
  • Jakie sytuacje prowadzą do prób samobójczych?
  • Czy polskie szpitale psychiatryczne są dostosowane do potrzeb małoletnich?
  • Jak wspierać najbardziej potrzebujących i ich bliskich?

Wydarzenie poprowadziła Justyna Suchecka - dziennikarka edukacyjna, ekspertka do spraw młodzieży a wzięli w nim udział wyjątkowi eksperci:

Prof. dr hab. n. med. Irena Namysłowska - psychiatra, psychoterapeutka oraz superwizorka psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, przez dziesięć lat pełniła funkcję konsultanta krajowego w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży przy ministrze zdrowia, obecnie prowadzi wykłady, superwizję i psychoterapię, zarówno indywidualną, jak też terapię par i rodzin, w Warszawskim Ośrodku Psychoterapii i Psychiatrii.
Dr n. med. Cezary Żechowski - psychiatra oraz psychoterapeuta dzieci i młodzieży, członek m.in. Instytutu Psychoanalizy i Psychoterapii, Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, Naukowego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, Międzynarodowego Towarzystwa Psychoanalizy Rodzin i Par oraz Międzynarodowego Towarzystwa Neuropsychoanalitycznego, kierownik Katedry Psychologii Klinicznej UKSW.
Dr Halszka Witkowska - suicydolog, pomysłodawczyni i koordynatorka platformy edukacyjno-pomocowej „Życie warte jest rozmowy”, członkini Zespołu Roboczego ds. prewencji samobójstw i depresji przy Radzie ds. Zdrowia Publicznego w Ministerstwie Zdrowia.

 

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich, dla których bliskie są problemy zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży!

https://edu.pwn.pl/materialy-vod/wsparcie-psychiczne-dzieci-i-mlodziezy-wspolczesne-oblicza-kryzysu-zdrowia-psychicznego-vod

Zobacz więcej

agresja dziecko
18 października 2021 | Języki obce

Skąd się bierze agresja?

Cztery główne teorie

dziewczynka
1 października 2021 | Języki obce

Wzmacniaj kreatywność Twoich uczniów!

Język obcy jako przestrzeń do działań twórczych

1 czerwca 2022 | Języki obce

Najpierw TY

dr Ewa Jarczewska-Gerc