International Observe the Moon Night

lekcja angielskiego nt. księżyca
Artykuł w PDF

Zestaw zadań przygotowanych z okazji NASA International Observe the Moon Night na lekcje z uczniami szkół średnich

Polecamy lekcję, która nawiązuje do tematyki astronomii i może stanowić inspirację do rozmowy o nauce i eksploracji kosmosu autorstwa Romana Ociepy.

Roman Ociepa: Pod koniec 2022 roku NASA wysłała pojazd bezzałogowy, który okrążył księżyc. Była to pierwsza misja w programie Artemis, którego celem jest powrót człowieka na księżyc w 2025 roku. W ostatnich latach eksploracja kosmosu weszła w nową fazę i w najbliższym czasie będziemy świadkami wielu fascynujących wydarzeń. Przygotowane przez mnie lekcja ma na celu przybliżenie uczniom tematyki księżycowej, która stanie się niezwykle ważna już w tej dekadzie.

moon

W czasie lekcji poświęconej International Observe the Moon uczeń:

  • powtarza podstawowe słownictwo z dziedziny astronomii,
  • zapoznaje się z faktami dotyczącymi księżyca i jego święta ustanowionego przez NASA,
  • ma możliwość porozmawiania na tematy związane z astronomią.

Aby pobrać materiał, zaloguj się lub zarejestruj.

Pobierz lekcję

 

 

Roman Ociepa:

Uzyskał dyplom licencjacki (NKJO UJ, 1995) oraz dyplom magisterski (IFA UJ, 1999) z zakresu filologii angielskiej. Uczy języka angielskiego od ponad 20 lat. Jest autorem wielu książek do nauki języka angielskiego wydanych przez Egis, Wydawnictwo Szkolne PWN i Polonsky. Interesują go przede wszystkim zawiłości słownictwa angielskiego oraz kultura i historia krajów anglojęzycznych. Obecnie rozwija dwie serie publikacji poświęcone egzaminowi ósmoklasisty oraz egzaminowi maturalnemu z języka angielskiego.