Jubileuszowa konferencja

Artykuł w PDF

Instytut Goethego

W dniach 8-9.10.2022 w siedzibie Instytutu Goethego w Warszawie odbyła się jubileuszowa XXV. konferencja Dni Nauczyciela Języka Niemieckiego pod hasłem "Nauczać, uczyć się, motywować!".

W ramach wydarzenia zostały zorganizowane warsztaty, podczas których nauczyciele mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami w metodyce i dydaktyce nauczania języka niemieckiego jako języka obcego. 

Na konferencji gościliśmy autorki naszych serii: Kompass, w nowej odsłonie 2023 Kompass Deutsch, oraz Transfer Deutsch i Tolles Deutsch. Małgorzata Jezierska-Wiejak i Agnieszkę Sibiga poprowadziły warsztaty, na których zaprezentowały możliwości realizowaniu podstawy programowej z uwzględnieniem przygotowania do egzaminu ósmoklasisty i egzaminu maturalnego na bazie nowych tytułów: Kompass Deutsch i Tolles Deutsch.

Na stoisku PWN pokazaliśmy szeroką ofertę tytułów do nauki języka niemieckiego na różnych poziomach nauczania. Nauczyciele żywo zainteresowani naszymi materiałami, zadawali pytania i poznawali nowości na rok 2023

W konferencji udział wzięli wydawcy, m.in.: Wydawnictwo Draco, Lektor Klett, Cornelsen Pearson, Schubert Verlag, którzy prezentowali publikacje dla germanistów. Było obecne także Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.

Zobacz fotorelację

Zobacz więcej

Dziewczyna w okularach z niemiecką flagą
21 września 2022 | Języki obce

Znasz niemiecki znacznie lepiej niż myślisz

O zapożyczeniach z języka niemieckiego w polszczyźnie

grupa ludzi
2 października 2022 | Języki obce

ESOKJ, mediacja, translacja

Jak się w tym wszystkim znaleźć?

stos książek
6 października 2021 | Języki obce

Europejskie portfolio językowe w polskiej szkole

Rozwijanie kompetencji językowych