Nowy rok szkolny z PWN

Artykuł w PDF

Back to school - Zurück zur Schule - De vuelta a la escuela - La rentrée - Снова в школу

Liczymy dni, które pozostały do rozpoczęcia roku szkolnego. Kiedy Państwo korzystają z ostatnich wakacyjnych chwil, my w wydawnictwie dopinamy na ostatni guzik naszą „wyprawkę dla nauczycieli” – nowa ofertę podręcznikową, zasoby cyfrowe, ciekawe propozycje szkoleń.

Nowy rok szkolny z PWN zapowiada się naprawdę interesująco!

Sprawdź, co przygotowaliśmy na dobry start w nowy rok szkolny:

 

 

Już we wrześniu nasi Konsultanci Językowi odwiedzą szkoły, by przedstawić Państwu nowe serie podręczników PWN do języków obcych i związane z nimi narzędzia cyfrowe. Mamy Państwu do pokazania nowoczesne pod względem treści i szaty graficznej publikacje ukierunkowane na skuteczną komunikację w języku obcym, motywujące uczniów do wypowiedzi, pełne pomysłów na ciekawe lekcje. Nowe podręczniki PWN zawierają teksty o aktualnej tematyce podane w atrakcyjnej dla młodzieży formie, takiej jak: wpisy na blogu, komentarze w social mediach, wywiady, podcasty, rozmowy na czacie czy hasztagi. Zachęcamy do czytania naszych newsletterów – tą drogą już niebawem zaprosimy Państwa na specjalne konferencje poświęcone nowym seriom PWN.

 

 

Jeszcze przed pierwszym dzwonkiem wyślemy Państwu materiały nauczycielskie (podręczniki i przewodniki metodyczne). Nauczyciele, którzy korzystają z podręczników PWN, otrzymują również pełen dostęp do platformy edukacyjnej e-Akademia PWN, gdzie znajdą interaktywne narzędzia i materiały dodatkowe. Warto korzystać z tych zasobów, by oszczędzać swój czas i w ciekawy sposób angażować uczniów w naukę. Tu znajdą Państwo cyfrowe rozwiązania, które ułatwiają nauczycielom pracęe-Akademia

 

 

Regularnie publikujemy – i zwyczaj ten będziemy kontynuować – pisane specjalnie dla Państwa artykuły ekspertów na tematy związane z dydaktyką języków obcych i coachingiem w edukacji. Na stronie Moc wiedzy mogą Państwo skorzystać z naszych inspiracji.

 

Tuż-tuż…

Jak co roku planujemy też cieszące się ogromnym zainteresowaniem szkolenia i webinaria dla germanistów, anglistów, iberystów i rusycystów. Czemu poświęcone będą te spotkania? – oto przedsmak szczególnie interesujących tematów.

W najbliższym czasie odbędą się:

 

 

Webinarium dla anglistów 30.08. 2022

 

Temat: Thinking Strategically - Towards Matura

 

Webinarium dla germanistów 14.09. 2022

Temat: Turbolandeskunde - sposób na obudzenie w uczniach pasji do języka niemieckiego

 

Niebawem zaprosimy także na webinaria rusycystów, iberystów i romanistów!

W kalendarzu na rok szkolny 2022/2023 nie zabraknie też ogólnopolskich konferencji, podczas których mogą Państwo odwiedzić stoisko PWN i wziąć udział w warsztatach. Przed nami m.in.: IATEFL w Poznaniu, Wrocławskie Forum Nauczycieli Języków, Dzień Nauczycieli Języka Niemieckiego w Warszawie, Konferencja Expertos Elle w Gdyni.

Aby być na bieżąco, warto śledzić nasz newsletter, który będziemy wysyłać Państwu zawsze w drugi czwartek miesiąca, już od września!

PS

W newsletterze będziemy Państwu przysyłać również ciekawe materiały dydaktyczne, m.in. dodatkowe karty pracy do wykorzystania podczas lekcji.

Zobacz więcej

Nastolatka
10 maja 2022 | Języki obce

eTwinning w pracy anglisty

Jak z eTwinningu mogą skorzystać uczniowie?

Cambridge
28 czerwca 2021 | Języki obce

PWN & Cambridge University Press

Współpraca