Pobierz materiał - Powtórki Leksykalne

Chłopak w ławce na tle klasy i nauczycielki
Artykuł w PDF

Powtórki Leksykalne dla uczniów szkół średnich

Rozpoczął się nowy rok szkolny i kolejny rocznik maturzystów przygotowuje się do egzaminu oceniającego znajomość języka angielskiego na koniec szkoły średniej. Przygotowanie to wymaga powtórek, ćwiczeń i nauki tak aby uzyskać jak najlepszy wynik.

Przygotowaliśmy dla Państwa zestaw powtórkowych zadań leksykalnych w ramach tematów z sylabusa maturalnego. 

Zbiór zawiera tematycznie uporządkowane ćwiczenia, które umożliwiają sprawdzenie znajomości słownictwa zarówno przez uczniów na wyższym jak i na niższym poziomie znajomości języka.Powtórki leksylane

na poziomie B1+

Materiał doskonale nadaje się na zajęcia z uczniami klas maturalnych, ale także dla uczniów którzy rozpoczynają naukę w szkole średniej, aby przekonać się jaki jest ich poziom biegłości językowej oraz które elementy wymagają jeszcze pracy i ćwiczenia.


Do pobrania:

 zestaw zadań w PDF,

 klucz odpowiedzi do ćwiczeń. 

Mamy nadzieję, że z gotowym materiałem przygotowanym przez naszych ekspertów rozpoczną Państwo nowy rok szkolny 2022/2023 w ciekawy i motywujący dla uczniów sposób.

Aby pobrać materiał, zaloguj się lub zarejestruj.

Pobierz

Grażyna Iskra:

Ukończyła NKJO UJ (1999) oraz IFA UŚ (2004), nauczycielka języka angielskiego z ponad 20-letnim stażem, egzaminatorka maturalna, organizatorka wymian międzynarodowych, koordynatorka wolontariatu w swojej szkole, autorka materiałów dydaktycznych specjalizująca się w testach leksykalno-gramatycznych. Nauczycielka i pasjonatka uhonorowana w roku 2020 Nagrodą Prezydenta Miasta Krakowa za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej.

 

 

Zobacz więcej

Maturzystka
14 kwietnia 2022 | Języki obce

Repetytorium maturzysty

Pobierz przykładowy rozdział

Nastolatka
10 maja 2022 | Języki obce

eTwinning w pracy anglisty

Jak z eTwinningu mogą skorzystać uczniowie?

15 lipca 2022 | Języki obce

Zlot Anglistów

Warsztat online: Jak rozwijać umiejętności mówienia i pisania w perspektywie matury 2023?