Pobierz materiał - Use of English

monitor z flagą angielską
Artykuł w PDF

Zadania na poziomie podstawowym i rozszerzonym

Use of English to jedna z najważniejszych części egzaminu maturalnego oraz typ zadań, który najlepiej sprawdza znajomość gramatyki i słownictwa u ucznia.

 

 

Nasz ekspert dr Piotr Steinbrich przygotował szeroki zestaw ćwiczeń sprawdzający umiejętność wykonywania tego typu zadań.
Zadania podzielone na poziom podstawowy i rozszerzony pogrupowane są zgodnie z określonymi częściami mowy.
Mamy nadzieję, że z naszymi materiałami praca z uczniami nad sekcją Use of English będzie łatwiejsza.

 

USE OF ENGLISH

ZADANIA NA POZIOMIE PODSTAWOWYM I ROZSZERZONYM

Do pobrania:

 20 stron gotowych ćwiczeń na zajęcia,

 klucz odpowiedzi do ćwiczeń.

 

 


dr Piotr Steinbrich:

Zaproponowany zestaw ćwiczeń dla uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym koncentruje się na aspekcie leksyko-gramatycznym języka angielskiego. Wychodząc z założenia, że słowa często występują w schematach, zarówno leksykalnych jak i gramatycznych, ćwiczenia mają na celu poszerzanie kompetencji językowej poprzez rozbudowywanie u uczniów bogactwa językowego. To, z kolei ma bezpośredni wpływ na bardziej precyzyjne formułowanie wypowiedzi ustnych i pisemnych, jak również poprawność i płynność.

Aby pobrać materiał, zaloguj się lub zarejestruj.

Pobierz materiał

dr Piotr Steinbrich

 Jest nauczycielem akademickim, trenerem oraz autorem materiałów dydaktycznych dla różnych grup wiekowych i na różnych poziomach biegłości. Jako trener prowadził szkolenia podczas wielu konferencji i seminariów poświęconych nauczaniu języka angielskiego w większości krajów europejskich, jak również w Azji i Ameryce Południowej. Regularny prelegent na konferencjach IATEFL i PASE, w zawodzie od ponad ćwierćwiecza.