Profesjonalna pomoc w nauce języków

słowniki PWN
Artykuł w PDF

Najlepsze słowniki od PWN

Trudno wyobrazić sobie naukę języków obcych bez słownika. I choć korzystanie z nich wydaje się trudne, zwłaszcza młodemu odkrywcy, to jednak tłumaczenie tekstu ze słownikiem naprawdę daje przedsmak twórczego i to w dodatku samodzielnego działania. Wybór kontekstu, posłużenie się adekwatnym frazeologizmem jest sztuką, wymaga czujności, zastanowienia, ale też często… profesjonalnej pomocy.

Młodszym uczniom polecamy serię: "Nauka i zabawa – multimedialne słowniki i encyklopedia dla młodych".

W wydaniach elektronicznych słowników PWN znajdą oni wszystko, co potrzebne: odpowiedni frazeologizm, przykłady użycia, wskazówki gramatyczne.

Nasze słowniki elektroniczne to nie tylko bogactwo wiarygodnej treści – choć tak, oczywiście, wiele tych grubych słownikowych tomów "spakowaliśmy" do postaci funkcjonalnych programów umieszczonych na eleganckim nośniku 8GB z dodatkowym miejscem na własne pliki. Jest to więc z jednej strony super szybka wyszukiwarka, inteligentnie podpowiadająca potrzebne słowa i konteksty, a z drugiej – własne narzędzie pracy. Poszczególne partie materiału do nauki można gromadzić w swoich zbiorach ulubionych haseł, wprowadzać notatki i hasła własne oraz uczyć się poprawnej wymowy.

W wydaniach adresowanych do młodszych uczniów umieściliśmy także gry i zabawy, które pozwalają dodatkowo przećwiczyć i utrwalić zdobytą wiedzę w przyjemny sposób. Słownik można zainstalować na dysku komputera, a także korzystać z niego (uruchamiając bezpośrednio z pendrive’a) na dowolnym komputerze, gdziekolwiek tego potrzebujemy.

słowniki PWN

Profesjonalistom  oraz uczniom liceów polecamy:

 

  • Wielki multimedialny słownik angielsko-polski polsko-angielski PWN-Oxford, pendrive

 

  • Wielki słownik języka polskiego PWN ze słownikiem wyrazów bliskoznacznych, pendrive

Zapoznaj się z ofertą produktów elektronicznych WN PWN oraz wybranymi funkcjami wielkich obcojęzycznych słowników multimedialnych.