The Coronation of King Charles III

The Coronation of King Charles III
Artykuł w PDF

Lekcja przybliżająca temat koronacji króla Karola III

6 maja 2023 roku w Opactwie Westminsterskim w Londynie odbyła się niecodzienna pierwsza w XXI wieku uroczystość koronowania Karola III na króla Wielkiej Brytanii.

 

Polecamy ćwiczenia na lekcję dotyczącą koronacji dla uczniów szkół średnich, poszerzającą ich wiedzę z zakresu znajomości kultury krajów anglojęzycznych.

 

The Coronation of King Charles III

Aby pobrać materiał, zaloguj się lub zarejestruj.

Pobierz

Zadania przygotowane zostały przez Romana Ociepę, autora wielu popularnych materiałów dydaktycznych na lekcje języka angielskiego o tematyce kulturoznawczej, leksykalnej i gramatycznej.

 

Roman Ociepa:

Uzyskał dyplom licencjacki (NKJO UJ, 1995) oraz dyplom magisterski (IFA UJ, 1999) z zakresu filologii angielskiej. Uczy języka angielskiego od ponad 20 lat. Jest autorem wielu książek do nauki języka angielskiego wydanych przez Egis, Wydawnictwo Szkolne PWN i Polonsky. Interesują go przede wszystkim zawiłości słownictwa angielskiego oraz kultura i historia krajów anglojęzycznych. Obecnie rozwija dwie serie publikacji poświęcone egzaminowi ósmoklasisty oraz egzaminowi maturalnemu z języka angielskiego.