Wrocławskie Forum Nauczycieli Języków Obcych

Kierunkowskaz z tabliczkami z nazwami języków obcych
Artykuł w PDF

Europejski Dzień Języków świętowaliśmy we Wrocławiu

26 września odbyła się konferencja Wrocławskie Forum Nauczycieli Języków Obcych. Jej termin – nieprzypadkowo – zbiega się z Europejskim Dniem Języków, który świętujemy już 22 lata dokładnie tego samego dnia.

Tegorocznej edycji wydarzenia przyświecało hasło „Edukacja otwarta na języki i relacje”. Konferencja odbyła się w gościnnych progach Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przy ul. Strzegomskiej we Wrocławiu. Była okazja, by poznać się bliżej, zdobyć bezcenną wiedzę i nawiązać relacje ze specjalistami, pasjonatami oraz miłośnikami języków obcych, słowem – wielkie święto nauki.

W konferencji udział wzięło wielu cenionych wydawców, ekspertów i oczywiście szerokie grono dydaktyczne – nauczycieli języków obcych z Dolnego Śląska. Nas również nie mogło tam zabraknąć.

 

PWN na Wrocławskim Forum Nauczycieli Języków Obcych

W trakcie trwania konferencji zapraszaliśmy do naszego stoiska, które wyposażyliśmy w interesujące publikacje tematyczne – dziękujemy za liczne odwiedziny i ciekawe rozmowy.

 

PWN reprezentowali eksperci w dziedzinie nauczania języków obcych, którzy wnieśli w to prestiżowe wydarzenie mnóstwo inspiracji i wiedzy:

Adam Stępinski, nauczyciel języka angielskiego w Tarnobrzegu, egzaminator maturalny OKE, zdobywca wyróżnienia Nauczyciel Roku 2017 British Alumni Society, trener, dydaktyk – praktyk, pasjonat metody projektu. Bardzo aktywny zawodowo i silnie zaangażowany w rozwój edukacji językowej. Laureat konkursów, zdobywca nagród - człowiek niezwykle cenny dla polskiej edukacji. Udział Pana Adama Stępińskiego wniósł podczas konferencji wiele świeżości i energii, angażując uczestników w ciekawe rozważania na temat przyszłości nauki języków obcych w Polsce.

dr Aleksandra Łyp-Bielecka, językoznawca, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Zakładzie Językoznawstwa Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Śląskiego, członek Stowarzyszenia Germanistów Polskich, Polskiego Towarzystwa Neofilologicznego i Polskiego Towarzystwa Lingwistyki Stosowanej. Ekspertka w zakresie semantyki, składni oraz frazeologii języka niemieckiego, a także metodyki nauczania tego języka, lingwistyki i dydaktyki wielojęzyczności oraz zastosowania technologii informacyjnych w edukacji języków obcych.  Pani doktor jest cenionym ekspertem, a jej bogaty wkład w rozwój dziedziny jest wprost nieoceniony. 

 

Naszych prelegentów już wcześniej można było poznać na organizowanych przez PWN webinariach dla anglistów i germanistów. Cykl tych spotkań kontynuujemy nieprzerwanie w bieżącym roku szkolnym i już teraz serdecznie na nie zapraszamy. Więcej informacji znajdziecie na stronie jezykiobce.pwn.pl oraz na naszym profilu na Facebooku.

 

Pewnym krokiem w przyszłość

Czujemy się częścią tego wydarzenia i jest nam bardzo miło, że uczestnicy Wrocławskiego Forum Nauczycieli Języków Obcych dopisali tak licznie.  Tegoroczne Forum było to dla nas okazją do poszerzenia horyzontów oraz spotkania w gronie osób, którym bliska jest edukacja. Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele podobnych wydarzeń.

 

Galeria zdjęć