Wspólnie wchodzimy w nowy rok szkolny

nowy rok szkolny z podręcznikami PWN do nauki języków obcych
Artykuł w PDF

Sprawdź bogactwo materiałów wspierających nauczanie

Jest nam niezmiernie miło, że zdecydowaliście się pracować z podręcznikami PWN do nauki języków obcych. Dziękujemy za Wasze zaufanie – nie zawiedziemy go. Razem zapewnimy uczniom sukces w nauce języków obcych.

 

Chcemy jak najbardziej ułatwić Waszą trudną pracę, dlatego przygotowaliśmy wiele wspierających materiałów. Na dobry początek do szkół, w których pracujecie, zostaną przesłane papierowe zestawy nauczycielskie. Składają się one z podręcznika, zeszytu ćwiczeń oraz przewodnika nauczyciela. Wiemy, że wielu z Was woli przygotowywać się do pracy, korzystając z materiałów online, dlatego też zestaw nauczycielski przygotowaliśmy również w wersji elektronicznej: są to multibook – interaktywna wersja podręcznika i flipbook, czyli jego cyfrowe odzwierciedlenie, a także interaktywny zeszyt ćwiczeń i nagrania do zadań. Cały pakiet znajdziecie w e-Akademii PWN – jest to nowoczesna platforma edukacyjna dla nauczycieli języków obcych i uczniów, na której znajdziecie bogactwo cyfrowych materiałów multimedialnych.  Stale rozwijamy e-Akademię, regularnie udostępniając dla Was nowe funkcjonalności i zasoby.

 

W e-Akademii PWN znajdziecie również kompletną dokumentację nauczycielską do pobrania po kliknięciu w zasoby do wybranego przez Was podręcznika. Łatwiej rozpoczniecie nowy rok szkolny, jeśli pobierzecie gotowe przedmiotowe zasady oceniania, karty monitorowania podstawy programowej, programy nauczania, plany wynikowe oraz rozkłady materiałów. Przygotowaliśmy dla Was również rozkłady materiału w dziennikach elektronicznych: Librusie i Vulcanie. 

 

A skoro mowa o dziennikach elektronicznych, a co za tym idzie – o ocenach – to i w tej dziedzinie mamy dla Was coś specjalnego. Z nami monitorowanie postępów uczniów będzie łatwe jak nigdy dotąd! Z e-Akademii PWN pobierzecie przygotowane specjalnie do wybranego przez Was podręcznika testy diagnostyczne, e-testy, e-kartkówki, a także teczkę nauczyciela. Do zadawania prac domowych wykorzystajcie interaktywne karty pracy, dzięki którym szybko sprawdzicie, czy Wasi uczniowie przyswoili wiedzę z danego rozdziału. Również kartkówki przeprowadzicie teraz interaktywnie, oszczędzając swój czas oraz dbając o planetę.

Dajemy więcej

To jeszcze nie wszystko, bo w PWN dajemy więcej! W tym roku szkolnym przeprowadzane rzez Was lekcje języków obcych będą jeszcze ciekawsze. Skorzystajcie z animacji tematycznych i różnego rodzaju ciekawych materiałów dydaktycznych. Wiemy, że uczniowie lubią uczyć się, oglądając filmy. Dlatego w e-Akademii PWN znajdziecie bogatą ofertę materiałów wideo – zarówno animowanych, jak i z udziałem aktorów.

 

 

 

Nauczanie języków obcych to nie lada wyzwanie, bo wraz ze zmieniającą się rzeczywistością, musicie rozszerzać swój wachlarz metod pracy. Niezależnie od tego, czy jesteście nauczycielami języka angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego, hiszpańskiego czy francuskiego, my słuchamy Waszych potrzeb i na nie odpowiadamy. Pomożemy Wam rozwinąć Wasze kompetencje zawodowe i poznać nowe trendy w nauczaniu. Organizujemy dla Was cykliczne interesujące bezpłatne webinaria i szkolenia stacjonarne. Bądźcie na bieżąco – wystarczy śledzić kalendarium na naszej stronie internetowej, żeby wiedzieć, kiedy otrzymacie kolejną nas dawkę wiedzy. Oferujemy szkolenia prowadzone przez wybitnych ekspertów i językoznawców, prowadzone w dogodnych terminach. Uczestnictwo w spotkaniach jest potwierdzane certyfikatem, a w przypadku szkoleń online dodatkowo uzyskacie możliwość ponownego obejrzenia ich w dowolnym czasie, dzięki dostępowi do nagrań. Niedawno ruszyła też nasza nowa platforma – Centrum Szkoleń i Rozwoju PWN. Co tam znajdziecie? Zupełnie wyjątkowe, merytoryczne webinaria prowadzone przez ekspertów w dziedzinie dydaktyki, metodyki i psychologii. Zapewnią one dawkę solidnej wiedzy i moc inspiracji do wykorzystania podczas lekcji języków obcych.

Znajdź nas w sieci!

Na koniec przypominamy, że warto zaglądać do naszych serwisów i mediów społecznościowych. Regularnie udostępniamy w nich różnorodne materiały dydaktyczne, a wśród nich scenariusze lekcji – również tematycznych i okolicznościowych, gry językowe, projekty językowe, plakaty edukacyjne, ćwiczenia maturalne i merytoryczne artykuły. Nasze serwisy są wypełnione po brzegi rzetelną wiedzą i atrakcyjnymi zasobami. Znajdziecie nas na Facebooku, LinkedInie i YouTubie. Wierzymy, że będziecie zadowoleni!

 

Zachęcamy do obejrzenia animacji, w której znajdziecie pigułkę informacji o tym, co dla Was przygotowaliśmy na nowy, dobry rok szkolny. Wasze zaangażowanie i nasze wsparcie zagwarantują uczniom sukces w nauce języków obcych. Życzymy Wam, aby nadchodzące 10 miesięcy było dla Was i Waszych uczniów owocnym czasem.

 

Zapraszamy również do zapoznania się z ofertą podręczników i innych przydatnych w nauce języków obcych pozycji książkowych w atrakcyjnych cenach na naszej Księgarni Internetowej PWN.