XIII Encuentro de Profesores ELE de Polonia

XII Encuentro de Profesores ELE de Polonia
Artykuł w PDF

Relacja z wydarzenia

W ostatni weekend, 22 i 23 kwietnia, odbyła się konferencja XIII Encuentro de Profesores ELE de Polonia w Warszawie, zorganizowana przez Radcę Ambasady Hiszpanii ds. Edukacji w Polsce.

Podczas konferencji uczestnicy mieli okazję wysłuchać wielu ciekawych wykładów, oczywiście w języku hiszpańskim, poznać nowinki z zakresu metodyki nauczania języka obcego i sposobów pracy na lekcjach hiszpańskiego.

Wybór wykładów i warsztatów był trudny – wszystkie były interesujące i na najwyższym poziomie merytorycznym. Nauczyciele nie pominęli żadnego spotkania.

Z ramienia Wydawnictwa Naukowego PWN zajęcia poprowadził Stefano Nardone – lektor, trener i nauczyciel języka hiszpańskiego w Warszawie. Podzielił się z nauczycielami doświadczeniem, jak pracować na lekcji z obrazem, również tym ruchomym, oraz jak zainspirować uczniów do mówienia i pisania w języku hiszpańskim wykorzystując filmiki, filmy i ich fragmenty.

Uczestnicy konferencji mogli zapoznać się z ofertą szkół językowych, kulturą różnych regionów Hiszpanii oraz z publikacjami do nauki języka hiszpańskiego, między innymi z nową serią proponowaną przez PWN na rok 2023 - ¡Todo listo! 

Dziękujemy za inspirujące rozmowy przy naszym stoisku wystawienniczym i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Zespół Języków Obcych PWN

PWN podczas XIII Encuentro de Profesores ELE de Polonia