XIV Encuentro de Profesores ELE de Polonia

Artykuł w PDF

Relacja z wydarzenia

W ostatni weekend, 22 i 23 marca, odbyła się konferencja XIV Encuentro de Profesores ELE de Polonia w Insytucie Cervantesa w Warszawie, zorganizowana przez Radcę Ambasady Hiszpanii ds. Edukacji w Polsce.

Podczas konferencji uczestnicy mieli okazję wysłuchać wielu ciekawych wykładów, oczywiście w języku hiszpańskim, poznać nowinki z zakresu metodyki nauczania języka obcego i sposobów pracy na lekcjach hiszpańskiego.

Wybór wykładów i warsztatów był trudny – wszystkie były interesujące i na najwyższym poziomie merytorycznym. Nauczyciele nie pominęli żadnego spotkania.

Z ramienia Wydawnictwa Naukowego PWN zajęcia poprowadził Ernesto Puertas Moya – proferos w Instytucie Cervantesa w Warszawie. Podzielił się z nauczycielami doświadczeniem, co to znaczy uczyć młodzież leksyki i jak to robić z perspektywy dydaktycznej. Pokazał różne techniki, które mogą pozwolić nauczycielom pracować nad leksyką z różnych punktów widzenia, z różnymi strategiami, które mają pożądany wpływ na naszych uczniów.

Uczestnicy konferencji mogli zapoznać się z ofertą szkół językowych, kulturą różnych regionów Hiszpanii oraz z publikacjami do nauki języka hiszpańskiego, między innymi z nową serią proponowaną przez PWN - ¡Todo listo! 

Dziękujemy za inspirujące rozmowy przy naszym stoisku wystawienniczym i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Zespół Języków Obcych PWN

PWN podczas XIV Encuentro de Profesores ELE de Polonia