Za nami dwie konferencje dla germanistów

Klaszcząca publiczność
Artykuł w PDF

W ubiegłym tygodniu odbyły się już dwa spotkania z nauczycielami języka niemieckiego – 29 marca miały miejsce warsztaty metodyczne w Krakowie, a 1 kwietnia w Opolu. Tymi wydarzeniami rozpoczęliśmy cykl aż sześciu konferencji dla germanistów tej wiosny, na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

Uczestnicy krakowskiego, niezwykle ciekawego spotkania wysłuchali dwóch prelekcji: prof. dr hab. Agnieszka Ogonowska opowiadała o neurodydaktyce i nowych strategiach edukacji i uczenia (się), natomiast dr Aleksandra Łyp-Bielecka przeprowadziła warszataty nt. „Toller Deutschunterricht – auf Deutsch kommunizieren und dabei Spaß haben“.

W Opolu dr Aleksandra Łyp-Bielecka przeprowadziła praktyczne warsztaty na temat „Auf Deutsch spielen, sprechen, schreiben und dabei spaß haben“, zaś ekspertka Marta Płochocka-Stolarska przybliżyła uczestnikom konferencji zagadnienie motywowania i komunikowania się w języku niemieckim, m.in. omawiając  sposoby motywowania ucznia, różne techniki nauczania, metody pracy ze zbuntowanym nastolatkiem, uczniem zdolnym oraz z problemami wychowawczymi, a także podając konkretne zadania i ćwiczenia do wykorzystania na lekcji.

Oba wydarzenia zachęciły uczestników do aktywnego udziału – przede wszystkim dzięki interaktywnej formie prowadzonych zajęć oraz ich wysokiemu poziomowi merytorycznemu. Spotkanie było okazją zarówno do wzbogacenia warsztatu pracy nauczycieli języka niemieckiego, jak i do wymiany doświadczeń między germanistami. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy podzielić się z nauczycielami naszymi doświadczeniami oraz dobrymi praktykami, które mogą wykorzystać w czasie swojej codziennej pracy dla uatrakcyjnienia lekcji oraz podwyższenia efektywności zdobywania wiedzy uczniów.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obu wydarzeń.

Jeśli nie mogli Państwo być z nami w Krakowie lub Opolu, zapraszamy na kolejne konferencje metodyczne PWN dla germanistów w najbliższym czasie. Szczegóły kolejnych wydarzeń:

  • Zielona Góra, Hotel Qubus – 14.04.2023, godz. 16.00, 
  • Kalisz, Hotel Calisia – 15.04.2023, godz. 10.00,
  • Wrocław, Q Hotel Plus – 18.04.2023, godz. 16.00,
  • Gdańsk, Hotel Mercure Gdańsk Stare Miasto– 22.04.2023, godz. 10.00.

Galeria zdjęć

Zobacz więcej

Dziewczyna w okularach z niemiecką flagą
21 września 2022 | Języki obce

Znasz niemiecki znacznie lepiej niż myślisz

O zapożyczeniach z języka niemieckiego w polszczyźnie

dziewczynka w słuchawkach laptop
25 lutego 2022 | Języki obce

Rola wizualizacji w nauczaniu języków obcych

Jak osiągnąć efektywność w szkolnych procesach uczenia?

Kierunkowskaz z tabliczkami z nazwami języków obcych
26 września 2022 | Języki obce

Wrocławskie Forum Nauczycieli Języków Obcych

Europejski Dzień Języków świętowaliśmy we Wrocławiu