Zlot Anglistów

Artykuł w PDF

Warsztat online: Jak rozwijać umiejętności mówienia i pisania w perspektywie matury 2023?

W dniach 4-9 lipca 2022 roku odbyła się wyjątkowa konferencja online dla nauczycieli języka angielskiego z całej Polski: Zlot Anglistów. To wydarzenie, podczas którego nauczyciele wszystkich typów szkół z całej Polski spotykają się, aby poznać nowości w dziedzinie nauczania i wymienić się doświadczeniami. O doskonałą atmosferę dbały organizatorki, które są administratorkami Grupy Nauczycieli Angielskiego na FB, a PWN miał przyjemność być partnerem tego wydarzenia.

Zorganizowaliśmy dla Państwa sesję online z trenerem Cambridge University Press i PWN, Adamem Stępińskim. Uczestnicy warsztatów nt. „Jak rozwijać umiejętności mówienia i pisania w perspektywie matury 2023?” otrzymali wskazówki dotyczące rozwijania sprawności produktywnych z uczniami w klasach maturalnych.

Podczas webinarium:

 zastanawialiśmy się, jak powinniśmy pracować z młodzieżą – z myślą o zdaniu egzaminu, w perspektywie komunikacji w życiu codziennym, czy łącząc obie opcje,

 ekspert zaprezentował efektywne metody na doskonalenie wypowiedzi ustnych i pisemnych,

 rozmawialiśmy o motywowaniu do pracy w kontekście przygotowań maturalnych.

Nabycie sprawności produktywnych wymaga od ucznia wiele wysiłku, ale również otwiera przed nim możliwość komunikowania się z całym światem.

Warto było przyjrzeć się temu zagadnieniu wspólnie z ekspertem w tej dziedzinie – Adamem Stępińskim.

 

Adam Stępiński – Nauczyciel Roku 2017 BAS.

Nauczyciel języka angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Tarnobrzegu. Egzaminator maturalny OKE w Krakowie. Pasjonat metody projektu. Trener Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli w Tarnobrzegu oraz lider Nauczycielskiego Ośrodka Edukacyjnego. Ekspert European SchoolNet, gdzie prowadzi szkolenia online dla nauczycieli z Europy. Ambasador programu eTwinning w województwie podkarpackim. Trener kursów internetowych. Autor artykułów metodycznych dla Fundacji Azja-Europa, Fundacji “Edukacja na Nowo” i programu eTwinning. Nauczyciel Języka Angielskiego Roku 2017 BAS, laureat II edycji Konkursu TOP2 – Mężczyźni w Edukacji 2017, zwycięzca w konkursie British Council w kategorii „Autonomia ucznia”.