Wydawnictwo Naukowe PWN i Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli

serdecznie zapraszają na konferencję metodyczną
dla nauczycieli języka niemieckiego i hiszpańskiego,
która odbędzie się w dniu

27 kwietnia 2024 r.

Hotel Campanile
ul. Lubomelska 14-16
20-072 Lublin

 

W programie konferencji:
10:00 – 10:45 - Powitanie uczestników i prezentacja
10:45 – 11:45 - Marta Płochocka-Stolarska Angażujące lekcje, czyli 5 sposobów jak dobrze zacząć i zakończyć lekcje 
11:45 – 12:00 - Przerwa kawowa

Sala A Germaniści:

12:00 – 13:00 - Agnieszka Świca
Motivierung der Lernenden im Deutschunterricht

Sala B Iberyści:

12:00 – 13:00 - Stefano Nardone 
Algunas aplicaciones prácticas de la Inteligencia Artificial en la clase de español

13:15 – 13:30 - Zakończenie konferencji

Noty o prelegentach:

Marta Płochocka – Stolarska - nauczyciel roku województwa mazowieckiego 

Nauczycielka i edukator szkolny z 13 letnim stażem, specjalizuje się w psychologii dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Terapeutka dzieci i młodzieży, terapeutka integracji sensorycznej. W roku 2021 otrzymała tytuł - Nauczyciel Roku  województwa mazowieckiego. 

 

Agnieszka Świca - nauczycielka dyplomowana z 26-letnim doświadczeniem zawodowym

uhonorowana Brązowym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Uczy języka  niemieckiego w szkole podstawowej i liceum, pracuje również jako lektorka w Łodzi. Długoletnia egzaminatorka maturalna, autorka i główna koordynatorka ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży Turbolandeskunde, organizatorka polsko-niemieckich wymian oraz projektów językowych, prezeska Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego. 

 

Stefano Nardone - nauczyciel i wykładowca języka hiszpańskiego

Stefano Nardone ukończył Uniwersytet w Grenadzie, gdzie uzyskał stypendium umożliwiające mu podęcie pracy jako nauczyciel języka hiszpańskiego na Uniwersytecie Warszawskim. Ucząc na wydziale studiów iberoamerykańskich, amerykańskich oraz lingwistyki stosowanej, poszerzał swoją wiedzę i rozwijał zasób metod nauczania. Podczas pracy w Warszawie współpracował z Instytutem Cervantesa, biorąc udział w organizacji licznych wydarzeń kulturalnych takich jak sztuki teatralne oraz produkcje medialne. W 2020 roku ukończył studia podyplomowe z zakresu zastosowania TIK. Przez cały czas pracował z młodzieżą ucząc języka hiszpańskiego. 
Stefano posiada kilkuletnie doświadczenie w programach IB i IGCSE/ALevels w MFL. Jego pasją jest uczenie. Bardzo lubi czytać, fotografować, jeździć na rowerze oraz uprawiać jogę. Z chęcią bierze udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych oraz w pieszych wycieczkach poza miastem.