Jak rozwijać umiejętność ustnego i pisemnego reagowania w języku niemieckim?

Podczas webinarium omówimy jak podręcznik „Kompass Deutsch” wspiera uczniów w opanowaniu komunikacji ustnej i pisemnej

16 listopada 2022, 18:00
online

Podczas szkolenia uczestnicy:

  • poznają techniki pracy pomocne w rozwijaniu umiejętności reagowania ustnego w typowych sytuacjach
  • zanalizują sposoby przygotowania uczniów do tworzenia własnych wypowiedzi pisemnych prezentowane w podręczniku
  • zapoznają się z materiałami z podręcznika Kompass Deutsch, które efektywnie przygotowują uczniów do egzaminu ósmoklasisty

 

Komunikacja w centrum uwagi!

Każdy rozdział podręcznika zawiera zadania typu drama, których celem jest przygotowanie ucznia do komunikacji w konkretnych sytuacjach dnia codziennego, takich jak:

  • zamawianie posiłku,
  • zakupy,
  • zdobywanie informacji na dworcu,
  • wizyta u lekarza.

dzieci z kompassem

 

Początkowo funkcję tych zadań pełnią ćwiczenia półotwarte, które umożliwiają uczniowi przełamanie strachu przed mówieniem w języku niemieckim. W późniejszym etapie znajdują się już zadania otwarte. 

Jak rozwijać umiejętność ustnego i pisemnego reagowania w języku niemieckim?

Kompas Deutsch to nowe wydanie bestsellerowej serii podręczników do języka niemieckiego dla klas VII i VIII

 Nota o prelegencie

Elżbieta Reymont - Absolwentka filologii germańskiej Uniwersytetu Warszawskiego, teacher trainer

Współautorka gramatyki języka niemieckiego Grammatik? Kein Problem oraz podręczników do nauki języka niemieckiego Dachfenster, Kompass, Kompass Neu, Kompass Team, Transfer Deutsch. Uczyła języka niemieckiego w liceum ogólnokształcącym. Jako doradca metodyczny w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym we Wrocławiu oraz edukatorka (teacher trainer) prowadziła liczne seminaria, warsztaty metodyczne i konferencje dla nauczycieli. Na zamówienie Ministerstwa Oświaty i Wychowania i we współpracy z Instytutem Goethego współtworzyła nowatorski program dla zaawansowanych uczniów szkół średnich. W czasie wolnym rozwija zainteresowania, jak: dalekie podróże, muzyka, dobre filmy.

Małgorzata Jezierska-Wiejak - absolwentka filologii germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, edukatorka

Współautorka podręczników do nauki języka niemieckiego Dachfenster, Kompass, Kompass Neu, Kompass Team, Transfer Deutsch. Uczyła języka niemieckiego w rożnych typach szkół: od szkoły podstawowej, przez liceum ogólnokształcące, po nauczycielskie kolegium języków obcych, gdzie była wykładowczynią metodyki. Prowadziła seminaria i warsztaty metodyczne dla nauczycieli języków obcych jako edukatorka (teacher trainer) i konsultantka metodyczna oraz koordynatorka programu DELFORT Instytutu Goethego w województwach dolnośląskim i opolskim. Obecnie zawodowo zajmuje się dbaniem o jakość egzaminów zewnętrznych z języka niemieckiego.