Jak uczyć niemieckiego pobudzając wszystkie zmysły uczniów?

Komunikacja w sytuacjach z życia codziennego

11 stycznia 2023, 18:00
online

 

Podczas webinarium poznasz argumenty poparte przykładami do tego, że:

  • nauczyciel ucząc z podręcznikiem “„Extra Klasse Deutsch” może rozwijać proponowane w nim treści i strategie na podstawie własnych doświadczeń oraz możliwości swoich uczniów
  • uczniowie zapamiętują szybciej i efektywniej przy wykorzystaniu różnorodnych ćwiczeń oraz gier i zabaw, a ponosząc odpowiedzialność za własny proces kształcenia lepiej mobilizują się do nauki.

 

 

EXTRAKLASSE Deutsch to podręcznik nowej generacji!

Koncentruje się na komunikacji w sytuacjach z życia codziennego i realiach krajów niemieckojęzycznych. 

W podręczniku:

  • prezentowane są teksty rozwijające umiejętność rozumienia wypowiedzi ustnych i pisemnych: wywiady, wpisy w mediach społecznościowych, blogi, SMS-y, reportaże, reklamy itp.
  • znajdziesz teksty o aktualnej tematyce podane w atrakcyjnej dla młodzieży formie np. wpisu na blogu czy komentarzy na forach internetowych
  • praca z autentycznymi materiałami, np. mapą, która pozwala w prosty sposób ćwiczyć wprowadzone zagadnienie
  • nauka ewaluacji własnych kompetencji ucznia poprzez samoocenę.


 

Nota o prelegencie

Agnieszka Świca - nauczycielka dyplomowana z 26-letnim doświadczeniem zawodowym

uhonorowana Brązowym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Uczy języka niemieckiego w szkole podstawowej i liceum, pracuje również jako lektorka w Łodzi. Długoletnia egzaminatorka maturalna, autorka i główna koordynatorka ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży Turbolandeskunde, organizatorka polsko-niemieckich wymian oraz projektów językowych, prezeska Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.