Pokolenie Z po pandemii w dobie zmian globalnych

Jak pracować na lekcjach języka angielskiego z uczniami szkół średnich?

18 października 2022, 17:00
online

Zachęcamy do zapisów na webinarium

 

Współczesna młodzież różni się znacząco od uczniów szkół średnich sprzed 10-20 lat. Miało na to wpływ wiele czynników. Logicznym więc posunięciem jest dostosowanie metod i form pracy do potrzeb pokolenia Z. Również zmiany globalne przyczyniają się do tego, iż nauczyciele modyfikują swoją pracę z uczniami.

 

 


W trakcie webinarium uczestnicy:

  • zapoznają się z kluczowymi cechami obecnych nastolatków,

  • poznają efektywne strategie pracy na lekcjach języka angielskiego z obecnymi uczniami szkół średnich,

  • dowiedzą się jak zmiany globalne mogą wpływać na młodych ludzi i co, jako nauczyciele, możemy zrobić, aby odpowiednio dobrać aktywności dla naszych uczniów.

 

Nota o prelegencie

Adam Stępiński

Adam Stępiński - Nauczyciel Roku 2017 BAS.

Nauczyciel języka angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Tarnobrzegu. Egzaminator maturalny OKE w Krakowie. Pasjonat metody projektu. Trener Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli w Tarnobrzegu oraz lider Nauczycielskiego Ośrodka Edukacyjnego. Ekspert European SchoolNet, gdzie prowadzi szkolenia online dla nauczycieli z Europy. Ambasador programu eTwinning w województwie podkarpackim. Trener kursów internetowych. Autor artykułów metodycznych dla Fundacji Azja-Europa, Fundacji “Edukacja na Nowo” i programu eTwinning. Nauczyciel Języka Angielskiego Roku 2017 BAS, laureat II edycji Konkursu TOP2 – Mężczyźni w Edukacji 2017, zwycięzca w konkursie British Council w kategorii “Autonomia ucznia”.