Sposób na zarażenie uczniów pasją

Kobieta z kawą przy laptopie

do języka niemieckiego

14 września 2022, 17:00
online

14 września o 19:00 zapraszamy na webinarium otwierające nowy sezon szkoleń dla germanistów. Poprowadzi je Prezeska Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego – Agnieszka Świca.

Zachęcamy do zapisów na webinarium:

Turbolandeskunde – sposób na zarażenie uczniów pasją do języka niemieckiego

 

Podczas webinarium otrzymacie cenne wskazówki dotyczące tego jak:

  • pobudzić w uczniach pasję do języka niemieckiego;
  • zainteresować uczniów kulturą krajów niemieckojęzycznych;
  • pracować z uczniami zdolnymi i chętnymi do udziału w ponadprogramowych konkursach. 

Podczas tego spotkania w gronie germanistów odsłonimy przed Wami plan nowości PWN 2022/23 z języka niemieckiego.

 


Agnieszka Świca o webinarium:

Opowiem m.in. o organizowanym przez PSNJN konkursie Turbolandeskunde, który od pierwszej edycji cieszy się ogromną popularnością wśród zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Ci ostatni często zwracają się z pytaniami: Jak przygotowywać do konkursu? Jakimi materiałami się wspierać? Na co kłaść nacisk? Jak inspirować?  Jako pomysłodawczyni i koordynatorka tego ogólnopolskiego konkursu postaram się odpowiedzieć wyczerpująco na powyższe pytania. Podczas webinarium podzielę się z uczestnikami kilkoma trikami na zarażenie uczniów pasją nie tylko do języka niemieckiego, ale również do kultury krajów niemieckiego obszaru językowego.

 

Nota o prelegentce:

Agnieszka Świca – nauczycielka dyplomowana z 26-letnim doświadczeniem zawodowym, uhonorowana Brązowym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Uczy języka  niemieckiego w szkole podstawowej i liceum, pracuje również jako lektorka w Łodzi. Długoletnia egzaminatorka maturalna, autorka i główna koordynatorka ogólnopolskiego konkursu dla młodzieży Turbolandeskunde, organizatorka polsko-niemieckich wymian oraz projektów językowych, prezeska Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego.