Konferencja Einlandung zum Deutschlehrertag w Poznaniu

Konferencja Goethe Institute i PSNJN w Poznaniu
Artykuł w PDF

W ostatnią sobotę 22 kwietnia w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu odbyła się konferencja Dzień Nauczyciela „w drodze” współorganizowana przez oraz Goethe Institute oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.

W ramach konferencji uczestnicy mieli okazję wysłuchać szeregu ciekawych wykładów na temat najnowszych trendów w metodyce i dydaktyce nauczania języka niemieckiego, spotkać się i podyskutować. W programie konferencji znalazły się sesje dotyczące nauki narodowej, innowacyjnych mediacji, przygotowań do egzaminów FIT i German Space Digital.

Podczas wydarzenia zgromadzeni germaniści mogli zapoznać się również z nowymi publikacjami do nauki języka niemieckiego wydanymi przez Wydawnictwo Naukowe PWN na rok 2023- Kompass Deutsch, Extraklasse Deutsch oraz Tolles Deutsch, a także Nowe Repetytorium z gramatyki języka niemieckiego Stanisława Bęzy.

Była to dla nas wyjątkowa okazja do rozmów z użytkownikami naszych podręczników oraz współuczestniczenia w ważnych dla środowiska nauczycieli języka niemieckiego wydarzeniach branżowych.

Dziękujemy za to spotkanie.

Zespół Języków Obcych PWN

Galeria zdjęć