Strona główna Centrum Szkoleń PWN Eksperci Język angielski Metodyka i pedagogika Rozwój osobisty

 

Dziecko w sieci

Szansa czy zagrożenie? 

Jak pomóc uczniom bezpiecznie funkcjonować w sieci w obliczu czekających tam zagrożeń, np. fałszywa tożsamość, niebezpieczne treści
i hejt?

 

 

Powszechny dostęp do internetu może skutkować uzależnieniem od wirtualnego życia. Dodatkowo w sieci coraz trudniej odróżnić właściwe treści od tych, które mogą być niebezpieczne. Pierwszym krokiem do wyeliminowania zagrożeń jest ich rozpoznanie.  

 


Czego dowiesz się, oglądając nagranie?

  • Jakie zagrożenia – również całkiem nowe – czyhają w sieci.
  • Poznasz zjawisko fake newsów, phishingu, spamu, wirusów oraz niuanse działalności hakerów.
  • Dowiesz się, jak pomóc uczniom zrozumieć, czym jest fałszywa tożsamość, hejt oraz cyberprzemoc, jakie niebezpieczeństwa za sobą niesie i co zrobić, żeby nie stać się ofiarą tych przestępstw.
  • Zdobędziesz informacje, jakie konsekwencje może mieć hejtowanie w interncie dla nastolatka z perspektywy prawa karnego.
  • Poznasz typy i skutki uzależnień internetowych oraz sposoby ich rozpoznawania, co pozwoli ci w porę zareagować na rozwijający się problem.
  • Prowadząca webinarium opowie także o korzyściach płynących z dostępu dzieci do internetu oraz o praktycznych narzędziach, które możesz wykorzystać na lekcji. Dowiesz się, jakie platformy edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych (na wszystkich poziomach) są warte uwagi oraz jakie zabawy w sieci warto rekomendować podopiecznym.