Strona główna Centrum Szkoleń PWN Eksperci Język angielski Metodyka i pedagogika Rozwój osobisty

 

Five minutes which shook the lesson

Dobrze wykorzystane pięć minut lekcji!

Zestaw krótkich, różnorodnych ćwiczeń, dzięki którym uzupełnisz swoje lekcje i zrozumiesz rolę emocji w procesie uczenia się języka obcego.

 

Tylko pięć minut lekcji wystarczy, aby przyspieszyć i ułatwić naukę języka angielskiego!

 


 

   

Czego dowiesz się, oglądając nagranie?

  • Jak krótkie i starannie dopasowane ćwiczenia pomogą uczniom przyswoić nowe treści.
  • Poznasz zbiór konkretnych przykładów zadań (m.in. z zakresu mówienia, rozbudowywania słownictwa), które można wykorzystać jako rozgrzewkę, wprowadzenie i konsolidację materiału językowego.
  • Dowiesz się, skąd czerpać inspiracje do tworzenia ćwiczeń w odniesieniu do trójstronnego podejścia do nauczania opartego na aspekcie językowym, poznawczym i emocjonalnym.
  • Poznasz sposoby, dzięki którym za pomocą krótkich ćwiczeń można uzupełnić program nauczania w szkole ponadpodstawowej.
  • Dowiesz się, jaką rolę odgrywają emocje w procesie uczenia się języka obcego.

 

 

dr Piotr Steinbrich

Ekspert nauczania – szkolił rzesze anglistów nie tylko w Polsce, ale również w większości krajów europejskich, Azji i Ameryce Południowej. Prezentowane przez niego innowacyjne techniki nauczania, modyfikacje znanych metod i ciekawe pomysły odmieniają codzienną pracę nauczycieli. Jego umiejętności zostały docenione przez stowarzyszenia IATEFL i PASE, na których konferencjach regularnie bywa prelegentem. Swoją wiedzą dzieli się również publikując materiały dydaktyczne dla różnych grup wiekowych i na różnych poziomach biegłości oraz artykuły metodyczne dla nauczycieli, artykuły naukowe oraz książki (współredagowane) z zakresu lingwistyki stosowanej i akwizycji drugiego języka.

 

 

Aby uzyskać dostęp do treści i materiałów, zaloguj się.

Masz już konto? Zaloguj się