Strona główna Centrum Szkoleń PWN Eksperci Język angielski Metodyka i pedagogika Rozwój osobisty

 

Flipping with English

Metoda odwróconej klasy na lekcjach języka angielskiego

O tym, jakie możliwości zastosowania tego modelu na lekcjach języka angielskiego – po lekkich modyfikacjach – opowiada ekspert, dr Piotr Steinbrich.

 

Metoda odwróconej klasy kładzie duży nacisk na indywidualne przygotowanie się uczniów do zajęć, a następnie prowadzenie dyskusji na ten temat. Czy w realiach polskiej szkoły ta metoda ma szanse zadziałać? Oczywiście!

 

 

Czego dowiesz się, oglądając nagranie?

  • Jak wykorzystać poszczególne elementy odwróconej klasy podczas lekcji w szkole ponadpodstawowej – zwłaszcza w zakresie słownictwa, gramatyki, sprawności receptywnych, a także wymowy.
  • Poznasz praktyczne sposoby wprowadzania trudnych dla uczniów zagadnień w zupełnie innowacyjny dla nich sposób.
  • Otrzymasz konkretne wskazówki i przykłady ćwiczeń.
  • Nauczysz się nowych metod pracy i zaskoczysz swoich uczniów!

 

dr Piotr Steinbrich

Ekspert nauczania – szkolił rzesze anglistów nie tylko w Polsce, ale również w większości krajów europejskich, Azji i Ameryce Południowej. Prezentowane przez niego innowacyjne techniki nauczania, modyfikacje znanych metod i ciekawe pomysły odmieniają codzienną pracę nauczycieli. Jego umiejętności zostały docenione przez stowarzyszenia IATEFL i PASE, na których konferencjach regularnie bywa prelegentem. Swoją wiedzą dzieli się również publikując materiały dydaktyczne dla różnych grup wiekowych i na różnych poziomach biegłości oraz artykuły metodyczne dla nauczycieli, artykuły naukowe oraz książki (współredagowane) z zakresu lingwistyki stosowanej i akwizycji drugiego języka.

Aby uzyskać dostęp do treści i materiałów, zaloguj się.

Masz już konto? Zaloguj się