Strona główna Centrum Szkoleń PWN Eksperci Język angielski Metodyka i pedagogika Rozwój osobisty

 

Jak zmotywować ucznia do pracy?

Fakty i mity 

Dowiedz się, jak pracować z uczniami, aby osiągnąć jak najlepsze efekty. Poznaj sprawdzone techniki nauczania.

 

Twoi uczniowie z każdym dniem są mniej zmotywowani do nauki? Widzisz, że efektywność lekcji staje się z dnia na dzień niższa? W Twojej klasie wielu uczniów należy do grupy „zdolny, ale leniwy”?

 

 

Czego dowiesz się, oglądając nagranie?

  • Czym jest motywacja i jak rozpoznać zmotywowanego ucznia.
  • Zrozumiesz rolę nauczyciela w osiągnięciach jego podopiecznych
  • Poznasz zachowania, które warto wdrożyć we własnym życiu osobistym oraz w stylu pracy, aby móc pozytywnie oddziaływać na innych.
  • Nauczysz się, jak mówić, by motywować, a jakich wyrażeń i zachowań unikać.
  • Poznasz sprawdzone i praktyczne techniki, które – wdrożone w klasie – ułatwią Twoim uczniom zdobywanie wiedzy, a Tobie: jej przekazywanie. Dzięki nim jeszcze umiejętniej będziesz pomagać nastolatkom w nauce, stosując konstruktywne metody przekazywania krytyki, dbając o ich poczucie własnej wartości.

 

 

Marta Płochocka-Stolarska

Nauczycielka, dla której wykonywana praca jest spełnieniem marzeń z dzieciństwa. Z pasją poświęca się psychologii jako terapeutka dzieci i młodzieży oraz terapeutka integracji sensorycznej. Znana jest ze swoich szkoleń dotyczących m.in. motywowania uczniów czy pomocy w pokonywaniu różnorakich trudności – zarówno w nauce, jak i w życiu prywatnym uczniów. Jej zaangażowanie zostało szczególnie docenione w 2021 roku, gdy otrzymała tytuł Nauczyciela Roku Województwa Mazowieckiego. 

Aby uzyskać dostęp do treści i materiałów, zaloguj się.

Masz już konto? Zaloguj się