Strona główna Centrum Szkoleń PWN Eksperci Język angielski Metodyka i pedagogika Rozwój osobisty

 

Stres ucznia w szkole

Jak sobie z nim radzić? 

Poznaj zjawisko stresu szkolnego – czym jest, co go wywołuje i jak z nim walczyć – a pomożesz swoim uczniom osiągać lepsze wyniki w nauce.

 

 

Coraz częściej głośno mówi się o dotykającym nas, dorosłych, stresie. Ale czy zastanawiałeś(-aś) się, czy to zjawisko dotyka także uczniów i jak na nich wpływa? Dzięki obejrzeniu webinarium poznasz definicję stresu oraz stresu szkolnego – ich objawy, przyczyny i skutki.

 

 

Czego dowiesz się, oglądając nagranie?

  • Kim jest stresujący nauczyciel i jakich zachowań względem uczniów powinno się unikać.
  • Jakie są sprawdzone techniki i metody radzenia sobie ze stresem, które mogą pomóc dzieciom w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach.
  • Poznasz zadania i zabawy do przeprowadzenia w ramach lekcji (np. godziny wychowawczej), które pozwolą Twoim podopiecznym przećwiczyć teorię walki ze stresem w praktyce.
  • Prowadząca omówi również choroby psychiczne, które mogą być efektem długotrwałego stresu u dzieci oraz wskaże, jacy specjaliści i jakie instytucje będą pomocne w diagnozie i leczeniu.

 

 

Marta Płochocka-Stolarska 

Nauczycielka, dla której wykonywana praca jest spełnieniem marzeń z dzieciństwa. Z pasją poświęca się psychologii jako terapeutka dzieci i młodzieży oraz terapeutka integracji sensorycznej. Znana jest ze swoich szkoleń dotyczących m.in. motywowania uczniów czy pomocy w pokonywaniu różnorakich trudności – zarówno w nauce, jak i w życiu prywatnym uczniów. Jej zaangażowanie zostało szczególnie docenione w 2021 roku, gdy otrzymała tytuł Nauczyciela Roku Województwa Mazowieckiego. 

 

Aby uzyskać dostęp do treści i materiałów, zaloguj się.

Masz już konto? Zaloguj się