Strona główna Centrum Szkoleń PWN Eksperci Język angielski Metodyka i pedagogika Rozwój osobisty

 

Storytelling czyli jak trafiać do umysłów i serc

Sposób, w jaki opowiadasz, tworzy wyobrażenie o Tobie i o tym, co chcesz przekazać. 

Opowiadać może każdy, ale ludzie, którzy wiedzą, jak robić to dobrze, porywają tłumy – stań się jednym z nich!  

 

 

W skutecznej komunikacji i efektownym nauczaniu liczą się emocje. Aby trafiać do umysłów uczniów, naucz się również trafiać do ich serc! Skorzystaj z umiejętności opowiadania – to fundamentalne narzędzie nauczyciela, który potrafi zmobilizować innych do działania.  

Celem webinarium jest nauczenie tworzenia i wykorzystywania opowieści w pracy nauczyciela, w kontaktach międzyludzkich.  Każdy człowiek potrafi opowiadać (lepiej lub gorzej). Jednak robimy to będąc nie świadomi zasad tworzenia opowieści, na tzw. wyczucie. Webinarium to proces przejścia z stanu "na wyczucie" do uzyskania pełnej świadomości zasad i metod konstruowania opowieści do wykorzystania ich mocy.

 

 

Czego dowiesz się, oglądając nagranie?

  • Jak wykorzystać umiejętność tworzenia opowieści i przekazywania ich w pracy nauczyciela – i nie tylko.
  • Jakie są zasady i metody konstruowania opowieści, które zapewnią maksymalne wykorzystanie mocy techniki storytellingu.
  • Jakie są funkcje emocji i jak wykorzystać ich znajomość w opowieściach.
  • Jak zostać mistrzem opowiadania: poznasz konkretne techniki angażowania odbiorców, zaskakiwania ich i wywoływania w nich ciekawości.
  • Jak stworzyć spójny świat opowieści w oparciu o schematy.
  • Jakie są zasady tworzenia opowieści dla prezentacji na żywo.

 

 

Adam Pioch

Jego życie jest opowieścią – bo tematowi storytellingu poświęcił całe lata. Zarówno jako praktyk – autor opowieści, współautor książek (np. podręcznika akademickiego „Narratologia”, kompendium wiedzy o marketingu „Biblia e-biznesu” część 2 i 3), jak i teoretyk.  Doceniany za swoje wystąpienia w tym zakresie, został czterokrotnie wybrany najlepszym wykładowcą na kierunku Executive MBA WSB Wrocław za zajęcia ze „Storytellingu w Biznesie”.  Jego autorskie szkolenie „Storytelling Power – business & life” przyciąga tłumy chętnych, którzy chcą poznać moc słowa w praktyce. Szkoli również młode pokolenia jako wykładowca akademicki. Osiągnął najwyższy możliwy poziom umiejętności z zakresu wystąpień publicznych i liderstwa organizacji Toastmasters International, za co został wyróżniony certyfikatem DTM. Prywatnie interesuje się… opowieściami, a konkretnie powieściami grozy. 

Aby uzyskać dostęp do treści i materiałów, zaloguj się.

Masz już konto? Zaloguj się