Strona główna Centrum Szkoleń PWN Eksperci Język angielski Metodyka i pedagogika Rozwój osobisty

 

The lexical perspective in Matura contexts

Słownictwo na maturze – jaka jest jego rola?

Przekaż swoim uczniom nowe, efektywne strategie egzaminacyjne!

 

Słownictwo, związki frazeologiczne, ćwiczenia i zadania językowe – zdobądź wiedzę, jak skutecznie nauczać leksyki w kontekście egzaminu maturalnego.

 

 

Czego dowiesz się, oglądając nagranie?

  • Jaka jest rola słownictwa w nauce do poszczególnych części egzaminu maturalnego.
  • Do czego przydaje się znajomość leksyki i związków frazeologicznych w częściach produktywnych matury, czyli mówieniu i pisaniu.
  • Jak wykorzystać znajomość związków frazeologicznych w kontekście rozwoju kompetencji komunikacyjnej.
  • Jakie są sprawdzone i skuteczne strategie egzaminacyjne bazujące na znajomości frazeologii.
  • Jakie ćwiczenia i zadania językowe skoncentrowane na słownictwie przeprowadzać na lekcjach, by lepiej przygotować uczniów do matury (zarówno podstawowej, jak i rozszerzonej) – otrzymasz gotowy, praktyczny zestaw materiałów.

 

 

dr Piotr Steinbrich

Ekspert nauczania – szkolił rzesze anglistów nie tylko w Polsce, ale również w większości krajów europejskich, Azji i Ameryce Południowej. Prezentowane przez niego innowacyjne techniki nauczania, modyfikacje znanych metod i ciekawe pomysły odmieniają codzienną pracę nauczycieli. Jego umiejętności zostały docenione przez stowarzyszenia IATEFL i PASE, na których konferencjach regularnie bywa prelegentem. Swoją wiedzą dzieli się również publikując materiały dydaktyczne dla różnych grup wiekowych i na różnych poziomach biegłości oraz artykuły metodyczne dla nauczycieli, artykuły naukowe oraz książki (współredagowane) z zakresu lingwistyki stosowanej i akwizycji drugiego języka.

Aby uzyskać dostęp do treści i materiałów, zaloguj się.

Masz już konto? Zaloguj się