Nowe szkolenia w Centrum Szkoleń PWN

szkolenia dla nauczycieli
Artykuł w PDF

Psychologia • Komunikacja • Metodyka

Zapraszamy wszystkich do naszego nowego Centrum Szkoleń PWN. Zgromadziliśmy w nim zestaw szkoleń z grupą trenerów, którzy specjalizują się w samodoskonaleniu, dydaktyce i metodyce nauczania.

 


 

Eksperci Centrum Szkoleń i Rozwoju PWN

 

dr Piotr Steinbrich

dr Piotr Steinbrich

Ekspert nauczania – szkolił rzesze anglistów nie tylko w Polsce, ale również w większości krajów europejskich, Azji i Ameryce Południowej. Prezentowane przez niego innowacyjne techniki nauczania, modyfikacje znanych metod i ciekawe pomysły odmieniają codzienną pracę nauczycieli. Jego umiejętności zostały docenione przez stowarzyszenia IATEFL i PASE, na których konferencjach regularnie bywa prelegentem. Swoją wiedzą dzieli się również publikując materiały dydaktyczne dla różnych grup wiekowych i na różnych poziomach biegłości oraz artykuły metodyczne dla nauczycieli, artykuły naukowe oraz książki (współredagowane) z zakresu lingwistyki stosowanej i akwizycji drugiego języka.

Marta Płochocka-Stolarska

Marta Płochocka-Stolarska

Nauczycielka, dla której wykonywana praca jest spełnieniem marzeń z dzieciństwa. Z pasją poświęca się psychologii jako terapeutka dzieci i młodzieży oraz terapeutka integracji sensorycznej. Znana jest ze swoich szkoleń dotyczących m.in. motywowania uczniów czy pomocy w pokonywaniu różnorakich trudności.

Marta Młyńska

Marta Młyńska

Germanistka, trenerka, szkoleniowczyni, coachka, metodyczka, eduentuzjastka, edukatorka, pasjonatka ludzi i rozwoju osobistego, nauczycielka dyplomowana, wykładowczyni, finalistka konkursu Nauczyciel Pomorza 2018, Członkini Kolegium Ekspertów Instytutu Strategie 2050, nagrała podcasty na aplikację Diet & Training by Ann Anny Lewandowskiej, laureatka  konkursów o zasięgu ogólnopolskim, m.in. „Deutsch hat Klasse” i „Schule im Wandel”.


Adam Stępiński 

Nauczyciel języka angielskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Tarnobrzegu. Egzaminator maturalny OKE w Krakowie. Pasjonat metody projektu. Trener Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli w Tarnobrzegu oraz lider Nauczycielskiego Ośrodka Edukacyjnego. Ekspert European SchoolNet, gdzie prowadzi szkolenia online dla nauczycieli z Europy. Ambasador programu eTwinning w województwie podkarpackim. Trener kursów internetowych. Autor artykułów metodycznych dla Fundacji Azja-Europa, Fundacji “Edukacja na Nowo” i programu eTwinning. Nauczyciel Języka Angielskiego Roku 2017 BAS, laureat II edycji Konkursu TOP2 – Mężczyźni w Edukacji 2017, zwycięzca w konkursie British Council w kategorii “Autonomia ucznia”.


dr Ewa Jarczewska-Gerc

Posiada 17 lat doświadczenia zawodowego jako wykładowca, trener i badacz, prowadzi warsztaty, szkolenia, wykłady oraz indywidualne konsultacje psychologiczne, specjalizuje się w
psychologii motywacji, realizuje zajęcia dydaktyczne w następujących obszarach: motywowanie, efektywne i wytrwałe osiąganie celów, zarzadzanie stresem, czasem, nastrojem, energią, trening mentalny, budowanie dobrostanu i poczucia szczęścia oraz zdrowy styl życia, prężność psychiczna, profilaktyka zdrowia psychicznego.

Adam Pioch

Autor opowieści, współautor książek (np. podręcznika akademickiego „Narratologia”, kompendium wiedzy o marketingu „Biblia e-biznesu” część 2 i 3, jak i teoretyk. Jego autorskie szkolenie „Storytelling Power business & life” przyciąga tłumy chętnych, którzy chcą poznać moc słowa w praktyce.


Ewa Błaszczak

Ekspertka komunikacji, która inspiruje, angażuje i zaraża energią. Pracuje z liderami i zespołami z całego świata – od Kanady, poprzez Europę, aż po Australię, jest profesjonalną mówczynią, specjalizuje się w komunikacji, angażowaniu, innowacyjności i zwinnym zarządzaniu (agile), napisała 7 poczytnych książek z zakresu samorozwoju (m.in. Mówmy do siebie jak ludzie. Komunikacyjny detoks, Mądry rozwój. Weź swoje życie w swoje ręce, Angażujący lider), TEDx speakerka.

Claire Ross 

Uczy od 2005 roku głownie na Bliskim Wschodzie oraz w Północnej Afryce, prowadzi też szkolenia dla nauczycieli na całym świecie, tworzy materiały do pracy z uczniami przygotowującymi się do egzaminów Cambridge English Qualifications, jest współautorką publikacji na temat wielojęzyczności.

Michael Tomlinson

Trener Cambridge University Press & Assessment, pracuje jako Nauczyciel Języka Angielskiego od 1989 roku, pracował w Wielkiej Brytanii, Turcji, Szwecji i Hiszpanii, współautor kursu „Kid’s Box” oraz Primary Ibox software oraz kursu „Power up”, prowadził wykłady na temat nauczania w Europie, Ameryce oraz Azji.

Katarzyna Choroszy

Pracuje jako nauczyciel języka angielskiego a od 1992 , od 2005 roku rozpoczęła współpracę z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w charakterze egzaminatora maturalnego, do niedawna gimnazjalnego a od 2019 roku również ósmoklasisty, prowadzi bloga dla nauczycieli angielskizawodowo.blogspot.com.

 

Ewa Ostarek

Doświadczony trener języka angielskiego. Ekspertka w tworzeniu programów do nauki, autorka licznych publikacji dot. nauki języka, nastawienia, emocji i wykorzystania nowoczesnych technologii w nauczaniu. Uczyła wszystkie grupy wiekowe: od przedszkola, po różne typy szkół, firm, seniorów z uniwersytetu trzeciego wieku. Prowadzi nie tylko sesje językowe na różnych poziomach z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i elementów coachingu w edukacji, ale także autorki podcast Więcej niż język angielski. Szkoli nauczycieli poprzez liczne spotkania i webinary.

 

Chcieliśmy zbudować centrum wsparcia nauczycieli w ich codziennej pracy z uczniami ale także nauczycielskiego dobrostanu.

Znajdziecie tu webinaria na temat radzenia sobie ze stresem, komunikacji, ale także storytellingu, motywowania uczniów, stacji dydaktycznych czy rozgrzewek językowych.

 

Najnowsze szkolenie dotyczy zarządzania klasą w kontekście oczekiwań uczniów i nauczycieli podczas zajęć, daje inną perspektywę patrzenia na świat nastolatków. Marcin Józefaciuk dzieli się w nim swoimi spostrzeżeniami z trwającej dwadzieścia lat pracy w szkole jako nauczyciel, dyrektor, osoba publiczna, sportowiec, wolontariusz. Warto się zainspirować!

Polecamy to i inne szkolenia w Centrum Szkoleń i Rozwoju PWN.